Grające Śmieci w Orkiestrze Dzieci

Celem projektu GRAJĄCE ŚMIECI W ORKIESTRZE DZIECI zrealizowanego w gminie Grodzisk Mazowiecki (wsie Marynin, Książenice) była integracja społeczności lokalnej poprzez aktywną edukację ekologiczną i muzyczną oraz naukę o możliwościach recyklingu. Akademia Profil jeszcze jako Nieformalna Grupa Działania zorganizowała wyprzedaż garażową, warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz warsztaty recyklingowo-muzyczne zakończone koncertem dziecięcej orkiestry „śmieciowej”. Projekt zrealizowano dzięki grantowi „Działaj Lokalnie”.

część I – WYPRZEDAŻ GARAŻOWA – KSIĄŻENICKIE PRZYDASIE

Mieszkańcy Książenic, Marynina i okolicznych miejscowości zebrali się 22 lipca 2012 przed OSP w Książenicach. Każdy mógł zakupić lub odsprzedać różne cudeńka, porozmawiać i lepiej się poznać. Była to pierwsza inicjatywa Akademii Profil w ramach projektu GRAJĄCE ŚMIECI W ORKIESTRZE DZIECI.

część II – WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI

25 sierpnia 2012 w Maryninie odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Tematem zajęć było dbanie o środowisko naturalne. Dzieci narysowały węglem ponury zaśmiecony świat, taki którego nie chcą widzieć wokół siebie. Podczas tworzenia rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w lesie, o recyklingu i o szanowaniu przyrody. Następnie młodzi malarze narysowali farbami barwny świat, w którym chcą żyć.

część III – WARSZTATY RECYKLINGOWO-MUZYCZNE

W szkole podstawowej w Książenicach 24 września odbyły się warsztaty recyklingowo-muzyczne organizowane przez Akademię Profil.  Uczniowie przynieśli na zajęcia niepotrzebne przedmioty: plastikowe butelki, nakrętki czy rurki, z których pod kierunkiem instruktorów wykonali instrumenty muzyczne. Podczas warsztatów z muzykami dzieci dowiedziały się o zasadach pracy w orkiestrze. Utworzono instrumentalne sekcje „Grzechotników”, „Barabanów” i „Trąbalskich”.

część IV – KONCERT

W wielkim finale dzieci pod kierunkiem profesjonalnych muzyków stworzyły niezwykłą orkiestrę i zagrały koncert. Występ dziecięcej orkiestry „śmieciowej” został entuzjastycznie przyjęty przez licznie przybyłą publiczność.

W projekcie GRAJĄCE ŚMIECI W ORKIESTRZE DZIECI wzięli udział:

Aleksandra Ośko – warsztaty recyklingowe
Magdalena Masewicz-Kierzkowska – warsztaty plastyczne
Robert Lipka – warsztaty muzyczne, koncert
Maciej Kierzkowski – warsztaty muzyczne, koncert

oraz

dzieci ze szkoły podstawowej w Książenicach

a także

mieszkańcy wsi Marynin, Książenice i okolicznych miejscowości

Projekt został dofinansowany ze środków ‚Działaj Lokalnie’ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Europa i My

copyright (c) 2012 Fundacja Akademia Profil

Jedna uwaga do wpisu “Grające Śmieci w Orkiestrze Dzieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s