Celem projektu GRAJĄCE ŚMIECI W ORKIESTRZE DZIECI zrealizowanego w gminie Grodzisk Mazowiecki (wsie Marynin, Książenice) była integracja społeczności lokalnej poprzez aktywną edukację ekologiczną i muzyczną oraz naukę o możliwościach recyklingu. Akademia Profil jeszcze jako Nieformalna Grupa Działania zorganizowała wyprzedaż garażową, warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz warsztaty recyklingowo-muzyczne zakończone koncertem dziecięcej orkiestry „śmieciowej”. Projekt zrealizowano dzięki grantowi „Działaj Lokalnie”.
część I – WYPRZEDAŻ GARAŻOWA – KSIĄŻENICKIE PRZYDASIE
Mieszkańcy Książenic, Marynina i okolicznych miejscowości zebrali się 22 lipca 2012 przed OSP w Książenicach. Każdy mógł zakupić lub odsprzedać różne cudeńka, porozmawiać i lepiej się poznać. Była to pierwsza inicjatywa Akademii Profil w ramach projektu GRAJĄCE ŚMIECI W ORKIESTRZE DZIECI.
część II – WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI
25 sierpnia 2012 w Maryninie odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Tematem zajęć było dbanie o środowisko naturalne. Dzieci narysowały węglem ponury zaśmiecony świat, taki którego nie chcą widzieć wokół siebie. Podczas tworzenia rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w lesie, o recyklingu i o szanowaniu przyrody. Następnie młodzi malarze narysowali farbami barwny świat, w którym chcą żyć.
część III – WARSZTATY RECYKLINGOWO-MUZYCZNE
W szkole podstawowej w Książenicach 24 września odbyły się warsztaty recyklingowo-muzyczne organizowane przez Akademię Profil. Uczniowie przynieśli na zajęcia niepotrzebne przedmioty: plastikowe butelki, nakrętki czy rurki, z których pod kierunkiem instruktorów wykonali instrumenty muzyczne. Podczas warsztatów z muzykami dzieci dowiedziały się o zasadach pracy w orkiestrze. Utworzono instrumentalne sekcje „Grzechotników”, „Barabanów” i „Trąbalskich”.
część IV – KONCERT
W wielkim finale dzieci pod kierunkiem profesjonalnych muzyków stworzyły niezwykłą orkiestrę i zagrały koncert. Występ dziecięcej orkiestry „śmieciowej” został entuzjastycznie przyjęty przez licznie przybyłą publiczność.
W projekcie GRAJĄCE ŚMIECI W ORKIESTRZE DZIECI wzięli udział:
Aleksandra Ośko – warsztaty recyklingowe
Magdalena Masewicz-Kierzkowska – warsztaty plastyczne
Robert Lipka – warsztaty muzyczne, koncert
Maciej Kierzkowski – warsztaty muzyczne, koncert
oraz
dzieci ze szkoły podstawowej w Książenicach
a także
mieszkańcy wsi Marynin, Książenice i okolicznych miejscowości
Projekt został dofinansowany ze środków ‚Działaj Lokalnie’ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Europa i My
copyright (c) 2012 Fundacja Akademia Profil
Additional qualified participants are inclined to enjoy small-ball while it is a great concept for novices to go for that home run.
PolubieniePolubienie