Muzycznym szlakiem Grodziska

Akademia Profil z nieformalną grupą Kreatywny Grodzisk, przy współpracy Willi Radogoszcz organizują dzień upamiętniający postać Feliksa Dzierżanowskiego, w ramach dofinansowania fundacji BZWBK „Architekci naszej rzeczywistości”. Projekt jest zatytułowany jest „Muzycznym szlakiem Grodziska – Feliks Dzierżanowski, propagator polskiej muzyki ludowej”. Finał projektu odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2015 w Grodzisku Mazowieckim.

Realizator: Akademia Profil

Grantodawca: Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A.

znak_BZWBK_SANTANDER_fundacja_rgb

logo_fio

logo_wizyt_eng

Projekt dofinansowany w ramach konkursu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Architekci naszej Rzeczywistości”, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Funduszu Inicjatyw obywatelskich.

 

KIM JESTESMY:

Projekt jest wynikiem współpracy Akademii Profil, grupy nieformalnej Kreatywny Grodzisk oraz Willi Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim.

Willa Radogoszcz:

Naszą ofertę kierujemy do dorosłych, młodzieży i dzieci. Cyklicznie organizujemy m.in. wystawy sztuki, koncerty, warsztaty, spotkania, spektakle i wieczory opowieści. Z myślą o tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas organizujemy spacery i wycieczki historyczne. Szczególnie zachęcamy do udziału w naszych projektach, których celem jest wspólne kreowanie kulturalnego oblicza Grodziska Mazowieckiego. Wszystkie działania mają na celu przybliżenie historii i dziedzictwa etnograficznego regionu.

Nieformalna grupa Kreatywny Grodzisk:

Wszystko zaczęło się w grodziskiej galerii etnograficznej, w Willi Radogoszcz, niespełna dwa lata temu podczas wolontariatu, gdzie poznały się: Mariola Goździkowska, Justyna Raczyńska, Olga Sędek i Kamila Krasuska.
Mariola ukończyła studia kulturoznawcze o spec. kultura audiowizualna, inicjator i koordynator działań nieformalnej grupy Kreatywny Grodzisk. Justyna razem z Olgą, studiują socjologię. Od dwóch lat aktywnie uczestniczą w życiu kulturowym Grodziska, specjalizują się w przeprowadzaniu wywiadów. W czasie wolontariatu zajmowały się digitalizacją archiwaliów oraz działaniami związanymi z promocją wydarzeń kulturalnych. Kamila uczennica gimnazjum, wielokrotnie pomagała w organizowaniu warsztatów oraz wystaw organizowanych w Willi Radogoszcz, promując tym samym lokalna kulturę i artystów. Wszystkie panie wspólnie uczestniczyły w Grodziskich Spotkaniach Wielokulturowych SPLOTY 2015 i promowały to wydarzenie.

Akademia Profil:

Celem organizacji jest podejmowanie inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych dla propagowania dialogu międzykulturowego w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Fundacja poprzez swoje działania upowszechnia i chroni prawa człowieka oraz swobody obywatelskie, a także wspomaga rozwój demokracji. Przedmiotem działań Fundacji jest rozwijanie i umacnianie postaw nastawionych na aktywne działanie wśród społeczności lokalnych. Fundacja Akademia Profil chce promować kulturę polską, ze szczególnym uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego

PROJEKT:

Projekt ma na celu przypomnienie i spopularyzowanie sylwetki i dokonań Feliksa Dzierżanowskiego – kompozytora, dyrygenta, kapelmistrza, pedagoga, jednego z najważniejszych powojennych popularyzatorów muzyki ludowej, który w sposób szczególny zasłużył się dla Grodziska Maz. To tu w 1947 roku otworzył ognisko muzyczne, które dla mieszkańców stało się jedyną szansą na przeżycie niezwykłej przygody z muzyką. Chcemy pokazać posta

Feliksa Dzierżanowskiego oraz jego działalność na terenie grodziska i okolic. W ramach naszych działań oprócz animacji przestrzennych oraz pracy w lokalną społecznością,  postać Feliksa Dzierżanowskiego promowana zostanie również poprzez stworzenie profilu na portalu społecznościowym.

Projekt dofinansowany w ramach konkursu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Architekci naszej Rzeczywistości”, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Funduszu Inicjatyw obywatelskich.

PARTNERZY PROJEKTU:

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki
Willa Radogoszcz
Gmina Grodzisk Mazowiecki
Państwowa Szkoła Muzyczna w Grodzisku Mazowieckim

Cyfrowe Archiwum Tradycji Ludowej w Milanówku.
Fundacja Banku Zachodniego WBK

PATRONI MEDIALNI:

BOGORIA, radio FAMA, GRODZISK NEWS, Voice of Grodzisk, OBIEKTYWinfo, CoWmieście, WPR24; MiastoDZIECI, Ale Grodzisk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s