Widowisko o Wacławie Kowalskim

Weź udział w widowisku teatralno-muzycznym inspirowanym życiem i twórczością Wacława Kowalskiego.

ZADANIE POD NAZWĄ „WIDOWISKO TEATRALNO-MUZYCZNE INSPIROWANE ŻYCIEM I TWÓRCZOŚCIĄ WACŁAWA KOWALSKIEGO” POLEGA NA ZREALIZOWANIU W 2016 ROKU W BRWINOWIE SPEKTAKLU OPARTEGO NA BIOGRAFII I DOKONANIACH ARTYSTYCZNYCH WACŁAWA KOWALSKIEGO. REŻYSEREM WIDOWISKA BĘDZIE AKTOR I REŻYSER LESZEK ZDUŃ, NATOMIAST KIEROWNIKIEM MUZYCZNYM KOMPOZYTOR I ETNOMUZYKOLOG MACIEJ KIERZKOWSKI.

WYSTAWIENIE WIDOWISKA PLANOWANE JEST NA DZIEŃ 28 SIERPNIA 2016 W TRAKCIE IMPREZY DOŻYNKOWEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ OŚRODEK KULTURY W BRWINOWIE. TWÓRCAMI I WYKONAWCAMI WIDOWISKA BĘDĄ PROFESJONALNI AKTORZY (LESZEK ZDUŃ, KRZYSZTOF PLEWAKO-SZCZERBIŃSKI) ORAZ MUZYCY (ORKIESTRA MAĆKA KIERZKOWSKIEGO). W RAMACH REALIZACJI ZADANIA PRZEWIDZIANY JEST UDZIAŁ MIEJSCOWYCH ARTYSTÓW AMATORÓW, KTÓRZY BĘDĄ MOGLI PRACOWAĆ Z KADRĄ PROFESJONALISTÓW W FORMIE WARSZTATÓW W ZAKRESIE GRY AKTORSKIEJ, TWORZENIA SCENOGRAFII, PODCZAS PRÓB I W TRAKCIE ARTYSTYCZNEGO WYKONANIA WIDOWISKA.

SCENARIUSZ WIDOWISKA ZOSTANIE OPARTY NA BIOGRAFII WACŁAWA KOWALSKIEGO I BĘDZIE NAWIĄZYWAŁ DO FILMÓW Z JEGO UDZIAŁEM. WARSTWA MUZYCZNA SPEKTAKLU BĘDZIE OPIERAĆ SIĘ GŁÓWNIE NA MUZYCE LUDOWEJ (W TYM TRADYCYJNYM REPERTUARZE WESELNYM ZANOTOWANYM W BRWINOWIE PRZEZ OSKARA KOLBERGA W XIX WIEKU) ORAZ MOTYWACH MUZYCZNYCH Z FILMÓW Z UDZIAŁEM WACŁAWA KOWALSKIEGO. AUTOREM OPRACOWANIA MUZYCZNEGO ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ WIDOWISKA BĘDZIE KOMPOZYTOR I ETNOMUZYKOLOG MACIEJ KIERZKOWSKI.

ogloszenie_A3

ogloszenie_A3

Jedna uwaga do wpisu “Widowisko o Wacławie Kowalskim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s