Namgar – koncert w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszam gorąco na niezwykły koncert zespołu NAMGAR – gwiazdy współczesnej muzyki korzennej z dalekiej Buriacji (Rosja). Koncert odbędzie się 4 grudnia 2019 w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim o godz. 19.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru na godzinę przed koncertem w recepcji Mediateki (ul. 3 Maja 57, Grodzisk Mazowiecki). Przebywajcie

 

Namgar to gwiazdy korzennej i współczesnej muzyki Buriacji. Zespół umiejętnie łączy tradycję buriacko-mongolską i współczesne elementy rocka, jazzu, folku, ambientu, popu, z hipnotycznym głosem kobiecym.

Buriacja wchodzi w skład Dalekowschodniego Okręgu Federalnego, znajduje się w Syberii Wschodniej (Zabajkale). Od południa graniczy z Mongolią, od zachodu z obwodem irkuckim, a od wschodu z Krajem Zabajkalskim.

Muzycy Namgaru wirtuozersko grają na tradycyjnych i współczesnych instrumentach, od pierwszych dźwięków prezentując oryginalny, otwarty i nowoczesny styl. Zakorzeniony w wielowiekowej tradycji regionu, jednocześnie niezwykle odważny i progresywny.

Głos Namgary Lhasaranovej jest równie imponujący jak jej syberyjska ojczyzna. Nieograniczony zakres wokalny Lhasaranovej swobodnie przechodzi od zabawy i dziecięcej igraszki do transowego śpiewu alikwotowego.

Zespół używa tradycyjnych mongolskich instrumentów, takich jak yatag (13-strunowa cytra), chanza (trzystrunowa lutnia) i morin khuur (dwuczęściowy instrument smyczkowy), a także elektrycznego basu i bębnów.

Namgar od momentu powstania w 2005 roku, uświetnia festiwalowe sceny na całym świecie, od Norwegii po Malezję i Stany Zjednoczone.

Muzyka, którą tworzy Namgar, została przekazana Lhasaranova od dziadków i ojca, którzy śpiewali jej jako dziecko. Pomysłowe aranżacje są nowe, ale historie opowiadane w pieśniach są tak stare, jak sami rdzenni Buriaci, z opowieściami i mitami starożytnych mongolskich wojowników, wędrownych mistrzów, koni i legendarnych bitew.

Namgar wystąpi w Grodzisku Mazowieckim w dniu 4 grudnia 2019 w Mediatece (ul. 3 Maja 57)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji Mediateki w dniu koncertu od godziny 18.00.
Rezerwacje telefoniczne: 508 714 947.

www.namgar.ru

video:
https://youtu.be/S_QXjosp-P8
https://www.youtube.com/watch?v=bvx2ptQ3QNA
https://www.youtube.com/watch?v=S_QXjosp-P8
https://www.youtube.com/watch?v=1CL85fPPeLk
https://www.youtube.com/watch?v=DbhQBPRonn4

skład zespołu Namgar:
Namgar Lkhasaranova – yatag, drumla, śpiew
Evgenii Zolotarev – chanza, śpiew
Timur Zolotarev – gitara, śpiew
Alexey Baev – instrumenty perkusyjne

Organizator:
Akademia Profil

Jedna uwaga do wpisu “Namgar – koncert w Grodzisku Mazowieckim

  1. Pingback: Namgar – zapowiedź koncertu w Grodzisku Mazowieckim | AKADEMIA PROFIL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s